نیک آیدی

کورا چیست؟

کورا

16 آذر 1402 88 بازدید
نیک آیدی

کورا چیست؟

کورا Quora چیست ؟

Quora یک وب سایت پرسش و پاسخ اجتماعی است که در کالیفرنیا واقع شده است. در 25 ژوئن 2009 تأسیس شد و در 21 ژوئن 2010 در دسترس عموم قرار گرفت. کاربران می توانند با ویرایش سوالات و اظهار نظر در مورد پاسخ هایی که توسط سایر کاربران ارسال شده است، همکاری کنند. از سال 2020، این وب سایت توسط 300 میلیون کاربر در ماه بازدید می شود و به آن ها افزوده می شود.

Quora توسط کارمندان سابق فیس بوک آدام دی آنجلو و چارلی چیور در ژوئن 2009 راه اندازی شد.وی در پاسخ به این سوال که آدام دآنجلو و چارلی چیور چگونه نام Quora را پیدا کردند؟ چارلی چیور که در سال 2011 در Quora نوشته شد، اظهار داشت: “چند ساعتی را صرف طوفان فکری و نوشتن تمام ایده هایی کردیم که می توانستیم به آنها فکر کنیم. پس از مشورت با دوستان و حذف کسانی که نظرشان را رد کردیم، آن را به 5 یا 6 کاهش دادیم. در نهایت به Quora رضایت داد.”
چرا باید در کورا Quora فعالیت کنم؟

کورا محیطی است که شما می توانید سوالات خود را بپرسید ، همچنین سوالات دیگران را نیز پاسخ دهید . در این پرسش و پاسخ چون همه بازدیدکنندگان پرسش و پاسخ شما را مشاهده می کنند امکان دارد شما را فالو کنند و یا حتی از محصولات و خدمات شما استفاده کنند و با شما تماس بگیرند.

در کورا شما می توانید سوالات مربوط به حوزه کسب و کار خود را از آدم های مربوط به همان حوزه بپرسید و این امتیاز خیلی بالایی است. کورا افراد را نسبت به حوزه فعالیتشان دسته بندی می کند و این یک مزیت عالی است که شما دقیقا سوال خود را از بازار هدف خود بپرسید و برعکسش یعنی سوالاتی که شما پاسخ می دهید نیز به همین حوزه بر میگردد.
آیا کورا فارسی هم است؟

کورا هنوز زبان فارسی را جز زبان های خود نیاورده است با اینکه تعداد زیادی کاربر فارسی زبان به خود جذب کرده اما جایی برای زبان فارسی ندارد ولی می توان فارسی نوشت اما در قالب زبان های دیگر. اما به زودی همه ی زبان ها به این پلتفرم اضافه می گردد. همچنین کورا فیلتر است دلیل آن شاید مسائل سیاسی و بحث های سیاسی باشد.
کورا مناسب چه کسانی است؟

ساده بگویم پلتفرم کورا مناسب هرکسی می تواند باشد اما بیشتر از همه مناسب متخصصین است که می خواهند در حوزه خود سوالات و مشکلات خود را از افراد مرتبط سوال کنند.

دانشجویان ، دانش آموزان ، کاسبان و صاحبان مشاغل و … و مخصوصا افرادی که در حوزه های بین المللی فعالیت دارند می توانند از مزیت های کورا بهره مند شوند.
آیا کورا مناسب تولید محتوا است ؟

بله 100% – کورا یکی از پلتفرم های تولید محتوا است که می تواند به رشد کسب و کار شما کمک کند شما با ایجاد یک پرسش یا قرار دادن یک مقاله می توانید به افزایش ترافیک خود کمک کنید. همجنین قابلیت گذاشتن لینک در پست هایتان دارید.

کورا یک پلتفرمی بیشتر شبیه لینکداین و یا ردایت است با متمرکز بر قابلیت پرسش و پاسخ. تمام فالوورهای شما در کورا به پرسش های پاسخ داده شما دسترسی دارند و می توانند آن راببینید و تمام سوالاتی که از افراد متخصص می پرسید می تواند توسط فالوورهای آن ها دیده شود و این خیلی امتیاز بالایی است که یک استاد دانشگاه با 20 هزار فالوور به سوال شما پاسخ دهد.

مزیت سوال پرسیدن از نظر اقتصادی و اجتماعی جنبه حمله کردن دارد یعنی طرف را به فکر فرو می برد که حتما به سوال شما پاسخ دهد و از طرفی جنبه تشویقی دارد که افراد را در بحث و گفتگو مشارکت دهد.

Quora چگونه کسب درآمد می کند؟

Quora از طریق تبلیغات متنی و تصویری و همچنین از هزینه های اشتراک ماهانه یا سالانه درآمد کسب می کند. مدل کسب و کار Quora در درجه اول بر ارائه تبلیغات متنی تکیه دارد. Quora که در سال 2009 تأسیس شد، رشد کرده و به پلتفرم پیشرو QA در جهان تبدیل شده است. این شرکت از زمان تاسیس تا کنون 226 میلیون دلار جذب کرده است.
نقطه منفی Quora چیست؟

مردم مطالب حساس زیادی را در مورد Quora به اشتراک می گذارند – دیدگاه های سیاسی بحث برانگیز، شایعات و غرامت در محل کار، و نظرات منفی شرکت ها. در طول سالیان متمادی، زمانی که آنها شغل خود را تغییر می دهند یا دیدگاه خود را تغییر می دهند، مهم است که بتوانند پاسخ های نوشته شده قبلی خود را حذف یا بی نام کنند.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید