نیک آیدی

واتس آپ چیست؟

واتس اپ

16 آذر 1402 60 بازدید
نیک آیدی

واتس آپ چیست؟

واتس ‌اپ (WhatsApp) در سال 2009 راه‌اندازی شد و در طول زمان به یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های پیام‌رسان متنی و صوتی و همینطور یکی از شبکه ‌های اجتماعی در جهان مبدل گشت. استفاده از واتس ‌اپ رایگان است و بخشی از جذابیت این برنامه این است که برروی سیستم عامل‌های مختلف تلفن همراه و رایانه کار و به پیام‌رسانی کمک می‌کند. شما به‌وسیله‌ آن می‌توانید پیام را ارسال، تماس صوتی برقرار و گفتگوهای ویدئویی را از طریق دسکتاپ و یا موبایل خود میزبانی کنید؛ به‌عبارتی می‌تواند از Wi-Fi و داده‌های تلفن همراه شما برای برقراری تماس‌های تک‌نفره یا گروهی بهره ببرد و به کاربران اجازه دهد، پیام‌های صوتی، تصویری و متنی را با افراد یا گروه‌های مختلف به اشتراک بگذارند. این برنامه برای ارسال تمام پیام‌های کاربران اعم از متنی، صوتی و تصویری از اتصال اینترنت و شماره تلفن شما استفاده می‌کند.

جالب است بدانید این خدمت شباهت زیادی به خدمات پیام کوتاه (پنل‌های اس‌ام‌اس) دارد اما تفاوت بارز آن، این است که هزینه استفاده از واتس ‌اپ (WhatsApp) به‌میزان قابل‌توجهی کمتر از پیام کوتاه است. حال که اندکی با یکی از شبکه‌ های اجتماعی محبوب آشنا شدید، برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این برنامه با بیمه‌شو تا انتهای مطلب همراه باشید.

دنیای واتس ‌اپ (WhatsApp) آشنا شوید

قطعاً می‌دانید که واتس ‌اپ مانند بسیاری افراد، در نزد شما نیز محبوب است. این برنامه محبوب برطبق اعلام آمار سایت www.whatsapp.com ، دارای تعداد کاربران بسیار بالایی است به‌طوری که از فوریه 2020 مرز 2 میلیارد نفر را رد کرده است.

جالب توجه است بدانید واتس ‌اپی (WhatsApp) که در دسته شبکه‌ های اجتماعی قرار می‌گیرد، در سال 2014 توسط فیسبوک خریداری کرده، اما فعالیت خود را به شکل سابق و مستقل از فیسبوک ادامه داده است. این نرم‌افزار که از سال 2014 تا سال 2015 به محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان جهان تبدیل شد، توسط شرکت واتس ‌اپ ساخته شده بود؛ لازم‌ به‌ذکر است که مؤسسان این شرکت، توسط “برایان اکتون” و “جان کوم” مهندسین کامپیوتر و کارآفرینان اینترنتی آمریکایی و همینطور کارمندان سابق یاهو بودند. کوم این برنامه را واتس ‌اپ (WhatsApp) نامگذاری کرد.
جزئیات بیشتر درباره واتس ‌اپ (WhatsApp)

واتس ‌اپ (WhatsApp) در آگوست 2012 روزانه ده میلیارد پیام را اداره می‌کرد، در آوریل 2012 پیشرفت داشت. در 13 ژوئن 2013 ، واتس ‌اپ اعلام کرد که آنها با پردازش 27 میلیارد پیام به رکورد جدید روزانه خود رسیده است. از تاریخ مذکور تا 22 آوریل 2014 ، واتس ‌اپ ماهانه بیش از 500 میلیون کاربر فعال داشت؛ در آن زمان در این برنامه روزانه 700 میلیون عکس و 100 میلیون فیلم به اشتراک گذاشته میشد، ضمن‌اینکه سیستم پیام رسانی هر روز بیش از 10 میلیارد پیام را اداره می‌کرد.

در 24 آگوست 2014 ، كوم در حساب توئیتر خود اعلام كرد كه واتس ‌اپ بیش از 600 میلیون كاربر فعال در سراسر جهان دارد. در آن زمان به واتس ‌اپ (WhatsApp) در هر ماه، حدود 25 میلیون کاربر جدید یا 833،000 کاربر فعال در روز اضافه می‌شد.

در ماه می سال ۲۰۱۷ ، گزارش شد که کاربران واتس ‌اپ هر روز بیش از ۳۴۰ میلیون دقیقه را صرف مکالمه ویدیویی با این برنامه می‌کنند، این معادل تقریباً ۶۴۶ سال مکالمه ویدیویی در روز است.

تا فوریه ۲۰۱۷ ، واتس ‌اپ در سراسر جهان بیش از ۱.۲ میلیارد کاربر داشت تا پایان سال ۲۰۱۷ به ۱.۵ میلیارد کاربر فعال ماهانه رسیده است.

در ژانویه 2020 ، واتس ‌اپ (WhatsApp) بیش از 5 میلیارد فرایند نصب در فروشگاه Google Play را ثبت می‌کند و این برنامه که در میان شبکه ‌های اجتماعی قرار می‌گیرد، تنها دومین برنامه غیر Google می‌باشد که به این نقطه عطف رسیده است.

از فوریه سال ۲۰۲۰ ، واتس ‌اپ بیش از ۲ میلیارد کاربر در سراسر جهان داشت.

فضای ساده این برنامه که در گروه شبکه‌ های اجتماعی جای می‌گیرد، از مزایای آن محسوب شده و همین امر این نرم‌افزار را متمایز کرده است. در ژوئن ۲۰۰۹ ، اپل نوتیفیکیشن‌هایی را راه اندازی کرد که به کاربران اجازه می دهد در مواقعی که از برنامه استفاده نمی‌کنند، آن را قفل شوند. کوم واتس ‌اپ را تغییر داد تا در هنگام تغییر وضعیت کاربر به همه افراد در شبکه کاربر اطلاع داده شود.
تنظیمات حریم خصوصی واتس ‌اپ (WhatsApp)

همه ما می‌دانیم که حریم خصوصی، مسئله قابل توجهی است که در استفاده از شبکه‌ های اجتماعی، برای بسیاری از افراد مهم تلقی می‌شود. از آنجاکه این قابلیت یعنی تنظیمات حریم خصوصی واتس ‌اپ (WhatsApp) برای آن تعریف شده است، می‌توان گفت این برنامه یکی از برنامه‌های امن محسوب می‌شود که اطلاعات شما را در اختیار دیگران قرار نمی‌دهد و این درحالی است که ممکن است بسیاری از شبکه ‌های اجتماعی به این امر توجهی نداشته باشند در آن به‌صورت ضعیف عمل کنند.
تنظیمات Last Seen

تنظیمات Last Seen امکانی را ایجاد می‌کند که دیگران زمان آخرین فعالیت شما را می‌توانند مشاهده کنند اما این امکان را نیز دارید که آن را شخصی‌سازی کنید چراکه دیگر تنظیمات این برنامه این را را برایتان فراهم می‌کند اما باید مراحل ذیل را طی نمایید:

وارد برنامه واتس ‌اپ (WhatsApp) شوید.
گزینه more option که به شکل سه نقطه در بالا نرم‌افزار قرار دارد را انتخاب نمایید.
گزینه Setting < account < privacy < Last Seen را انتخاب نمایید. در این قسمت گزینه موردنظر خود را انتخاب نمایید. Everyone: به این معنی است که همه کاربران واتس ‌اپ می‌توانند وضعیت Last Seen شما را مشاهده کنند. My contact: با انتخاب این گزینه، تنها مخاطبان شما قابلیت مشاهده Last Seen شما را دارند. Nobody: در این حالت، این امکان برای هیچ‌ شخصی امکان‌پذیر نخواهد بود. به این نکته توجه داشته باشید که با غیرفعال کردن Last Seen خود، امکان دیدن Last Seen دیگران نیز از شما سلب می‌گردد. سایر مزایای واتس ‌اپ مصرف اینترنت بسیار اندک عدم نیاز به ساخت اکانت اجرای خودکار برنامه آن هم با سرعت بالا دارای قابلیت پیام‌های چون متنی، صوتی و تصویری دارای امکان گفتگوی تکنفره یا گروهی دارای ایموجی‌ یا شکلک‌های زیبا و کاربردی دارای قابلیت اشتراک مکان خود و نمایش آن بر روی نقشه امکان ساخت گروه‌های ویژه و چت گروهی شناسایی و نمایش افرادی که در لیست مخاطلبت گوش موبایل کاربر نیستند. امکان مسدود کردن افراد به‌صورت موقت و یا حتی دائم دارای قابلیت به‌روزرسانی

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید